Poniżej znajdują się najbardziej popularne usterki.
Cennik zawiera, wymiany dysków na SSD (najlepsze działanie przyspieszające działanie sprzętu). Cennik dla laptopów Apple znajduje się <TU>
Jeśli masz pytania? korzystaj z wiedzy wsparcia serwisowego – skontaktuj się z nami.
Jeśli wszystko jasne? – wypełnij zlecenie na naszej stronie – zajmiemy się resztą.
Wskazówka: tylna klapka laptopa – zawiera SN (nr. fabryczny) oraz model (dane niezbędne dla ustalenia kosz†ów dla większości usterek)
|
Absolutnie TAK! Chyba że doczekamy się czasów, kiedy praca przy tworzeniu stron internetów czy arkuszy kalkulacyjnych będzie możliwa z poziomu telefonu. Inaczej, do tego czasu nic nie jest w stanie zastąpić komfortu pracy komputera stacjonarnego czy laptopa. Jakkolwiek pozytywów pracy, nie trzeba tu przedstawiać, tak zapewne kilka informacji jest niezbędnych. Notabene, sens jaki zobaczycie po lekturze, po raz kolejny licuje się z zasadą: „starego konia się nie zmienia”. Nawet jeśli jest super cienki, wydajny i…jednorazowy. W rozumieniu, że kiedyś kupowało się laptopa na lata, teraz się go kupuje na rok. W szczególności, producenci, tacy jak Lenovo, wykorzystują zupełną nie wiedzę użytkownika. Z uwagi na to, że laptop jest obudowany, nie widzimy jego konstrukcji w środku. Dodatkowo fakt, nie zliczonej ilości modeli, znacząco utrudnia ich „ocenę” przez rzeszę użytkowników. Koniec końców, czy znasz kogoś z identycznym laptopem jak Twój? Może znasz zatem kogoś kto ma taki sam model telefonu jak Twój?
Abyście mogli zrozumieć istotę problemu, możemy porównać budowę laptopa, do budowy telefonu. Bateria, płyta główna i wyświetlacz. To wszystko. Czyli o co chodzi? Ogółem o gabaryt oraz cel użytkowania. Wszakże budowa bardzo podobna, telefony to zminiaturyzowane laptopy, jakby nie było, ze zminiaturyzowanymi możliwościami. Jednakże ze względu na gabaryty, zdawałoby się ze laptopa zawsze łatwiej naprawić. Zgadza się. Wprawdzie już nie dziś. Pokrótce, stare IBM, Lenovo czy DELL, były sprzętami na lata, których naprawa była możliwa, bez względu na usterkę. Według dzisiejszych standardów produkcji płyt głównych, producentom zależy, pod różnymi pretekstami, na utrudnieniu prac serwisowych/modernizacyjnych (przykład lutowanie na stałe dysków/pamięci RAM). Powszechnie stosowane jest „zalewanie” układów na płytach głównych, substancją odporną na działania serwisowe. Skutkuje to ograniczeniem możliwości naprawczych, a nawet ich uniemożliwieniem. Zanim jeszcze poczujesz dyskomfort, to jeszcze do tego wyobraź sobie, że płyta w Twoim laptopie jest na stałe zintegrowana z Twoim dyskiem twardym, na którym masz zdjęcia z całego swojego życia…
Dlatego też, starsze sprzęty, gdzie chociażby dyski i pamięci były wymienne, a płyty główne „nie rozpuszczały się” już na świadomość prac lutowniczych, zasługują na to by w nie inwestować i poprawiać ich wydajność. Najlepszą metodą, by Twój laptop pracował nie gorzej, niż nowy z półki marketowej, jest posiadanie dysku SSD i co najmniej 8GB RAMu. Żebyście mogli sobie zobrazować róźnicę, obejrzyjcie ten filmik z YT. Dodatkowo, na ulepszenia mogą liczyć laptopy z wbudowanymi już archaicznymi napędami DVD. Owszem, jeszcze są wykorzystywane (ile razy przez Ciebie w zeszłym roku?) Wskutek czego, taki sprzęt zyskuje możliwość zainstalowania w miejsce starego dysku, nowego dysku SSD, a w miejsce napędu DVD, kolejnego dysku (SSD lub HDD). Ta czynność przyspiesza każdego laptopa, do standardów, gdzie nawet dziś, urzdzenia nie mają się czego wstydzić. Zyskują przy tym i na żywotności, ale też przede wszystkim znacząco wpływają na ochronę środowiska. W połączeniu z posiadaniem odpowiedniej ilości RAM (min 8 GB) oraz odpowiedniego systemu Windows, sprzęt twój, kolokwialnie pisząc, jeśli ma już 10 lat, po modernizacji będzie Ci służył kolejne 10!!! Kwota modernizacji zaczyna się od 300 zł. Kupisz za nią nowy sprzęt?
Właściwie nie ma tu żadnej ale to żadnej dyskusji. Także systemem, który powinien być w każdym komputerze jest Windows 7. Pomimo swojej wiekowości, system ten nadal jest najlepszy, bez względu na to co powie nam producent oprogramowania czy sprzętu. Windows 7 został wydany w roku 2009, wspierany jest do dziś. Ponieważ wszem i wobec, jest obecna informacja, że system ten nie jest już wspierany i nic na nim nie działa-są to informacje nie prawdziwe! Windows 7 czuje się wyśmienicie i ma się dobrze! Podsumowując, warto jest nawet zastąpić nim systemy w nowych urządzeniach (o ile są dostępne sterowniki). Co ważniejsze, zyskasz i stabilność pracy, ale też przede wszystkim zminimalizujesz ryzyko kochanego procesu „Przygotowywanie do automatycznej naprawy„, która w rzeczywistości przynosi tylko straty dla zawartości dysków.