TEL: PN-PT 9-17 | Czat: PN-SB 9-21

zalecamy czat na żywo z KOGrobotiX

Laptopy – DELL IBM LENOVO

Laptop nie chce się włączyć? Laptop nie widzi Wifi? Laptop ma niebieski ekran? U nas to codzienne naprawy. Pomożemy Ci poprawić wydajność Twojego laptopa w Warszawie, zapewnimy też bezpłatny odbiór w Polsce.

 

 

Poniżej znajdują się najbardziej popularne usterki.
Cennik zawiera, wymiany dysków na SSD (najlepsze działanie przyspieszające działanie sprzętu). Cennik dla laptopów Apple znajduje się <TU>

Jeśli masz pytania? korzystaj z wiedzy wsparcia serwisowegoskontaktuj się z nami.
Jeśli wszystko jasne? – wypełnij zlecenie na naszej stronie – zajmiemy się resztą.

Wskazówka: tylna klapka laptopa – zawiera SN (nr. fabryczny) oraz model (dane niezbędne dla ustalenia kosz†ów dla większości usterek)

Gwar. (msc) | Usługa: Cena:

EKSPERTYZA po zalaniu-oczekiwana
zgoda na pracę do 199 zł (jeśli praca skuteczna)
bez kontaktu z Klientem
(ekspertyza=częściowa naprawa)
199 zł
KZ Kopia Zapasowa-
działający (w KOG)
149 zł
KZ Kopia Zapasowa urządzenia
NIE URUCHAMIA SIĘ POPRAWNIE
lub uszkodzony ekran
(indywidualna wycena)
Zgranie wykonanej kopii zapasowej
na zewnętrzny nośnik | chmura
149 zł
1| Instalacja systemu Windows
bez Twoich danych
149 zł
1| Instalacja systemu Windows
z zachowaniem Twoich danych
259 zł
Wymiana części dostarczonej
przez Klienta od:
79 zł
Sprawdzenie IMEI/SN w bazie
Producenta (dane: simlock,
dane serwisowe,scenariusze
naprawy i inne) on-line
24,99
Naprawa on-line
zdalne połączenie
(za każdą 1h)
99 zł
Wymiana matrycy
model + SN
(indywidualnie) od:
199 zł
Wymiana/naprawa
elemetów obudowy
(indywidualnie) od:
99 zł
Wymiana systemu
chłodzenia i chemii
(istotne dla żywotności)
159 zł
3| Wymiana gniazda ładowania
model + SN
(indywidualnie) od:
109 zł
6| Instalacja kości pamięci RAM
DDR3-4GB
99 zł
6| Instalacja kości pamięci RAM
DDR3-8GB
199 zł
6| Instalacja kości pamięci RAM
DDR3-16GB
249 zł
6/P| Instalacja dysku HDD 500 GB
z instalacją systemu Windows
189 zł
6/P| Instalacja dysku HDD 1 TB
z instalacją systemu Windows
259 zł
6/P| Instalacja dysku SSD 120 GB
połączona z lustrzanym
przeniesieniem danych
lub instalacją windows
299 zł
6/P| Instalacja dysku SSD 240 GB
połączona z lustrzanym
przeniesieniem danych
lub instalacją windows
359 zł
6/P| Instalacja dysku SSD 480 GB
połączona z lustrzanym
przeniesieniem danych
lub instalacją windows
469 zł
1| Naprawa elektroniki płyty
głównej (indywidualnie) od:
199 złLaptop – czy warto jeszcze naprawiać?

Absolutnie TAK! Chyba że doczekamy się czasów, kiedy praca przy tworzeniu stron internetów czy arkuszy kalkulacyjnych będzie możliwa z poziomu telefonu. Inaczej, do tego czasu nic nie jest w stanie zastąpić komfortu pracy komputera stacjonarnego czy laptopa. Jakkolwiek pozytywów pracy, nie trzeba tu przedstawiać, tak zapewne kilka informacji jest niezbędnych. Notabene, sens jaki zobaczycie po lekturze, po raz kolejny licuje się z zasadą: „starego konia się nie zmienia”.  Nawet jeśli jest super cienki, wydajny i…jednorazowy. W rozumieniu, że kiedyś kupowało się laptopa na lata, teraz się go kupuje na rok. W szczególności, producenci, tacy jak Lenovo, wykorzystują zupełną nie wiedzę użytkownika. Z uwagi na to, że laptop jest obudowany, nie widzimy jego konstrukcji w środku. Dodatkowo fakt, nie zliczonej ilości modeli, znacząco utrudnia ich „ocenę” przez rzeszę użytkowników. Koniec końców, czy znasz kogoś z identycznym laptopem jak Twój? Może znasz zatem kogoś kto ma taki sam model telefonu jak Twój?

Dlaczego dzisiejsze laptopy są „jednorazowego” użytku?

Abyście mogli zrozumieć istotę problemu, możemy porównać budowę laptopa, do budowy telefonu. Bateria, płyta główna i wyświetlacz. To wszystko. Czyli o co chodzi? Ogółem o gabaryt oraz cel użytkowania. Wszakże budowa bardzo podobna, telefony to zminiaturyzowane laptopy, jakby nie było, ze zminiaturyzowanymi możliwościami. Jednakże ze względu na gabaryty, zdawałoby się ze laptopa zawsze łatwiej naprawić. Zgadza się. Wprawdzie już nie dziś. Pokrótce, stare IBM, Lenovo czy DELL, były sprzętami na lata, których naprawa była możliwa, bez względu na usterkę. Według dzisiejszych standardów produkcji płyt głównych, producentom zależy, pod różnymi pretekstami, na utrudnieniu prac serwisowych/modernizacyjnych (przykład lutowanie na stałe dysków/pamięci RAM). Powszechnie stosowane jest „zalewanie” układów na płytach głównych, substancją odporną na działania serwisowe.  Skutkuje to ograniczeniem możliwości naprawczych, a nawet ich uniemożliwieniem. Zanim jeszcze poczujesz dyskomfort, to jeszcze do tego wyobraź sobie, że płyta w Twoim laptopie jest na stałe zintegrowana z Twoim dyskiem twardym, na którym masz zdjęcia z całego swojego życia…

Laptop poprawa wydajności…

Dlatego też, starsze sprzęty, gdzie chociażby dyski i pamięci były wymienne, a płyty główne „nie rozpuszczały się” już na świadomość prac lutowniczych, zasługują na to by w nie inwestować i poprawiać ich wydajność. Najlepszą metodą, by Twój laptop pracował nie gorzej, niż nowy z półki marketowej, jest posiadanie dysku SSD i co najmniej 8GB RAMu. Żebyście mogli sobie zobrazować róźnicę, obejrzyjcie ten filmik z YT. Dodatkowo, na ulepszenia mogą liczyć laptopy z wbudowanymi już archaicznymi napędami DVD. Owszem, jeszcze są wykorzystywane (ile razy przez Ciebie w zeszłym roku?) Wskutek czego, taki sprzęt zyskuje możliwość zainstalowania w miejsce starego dysku, nowego dysku SSD, a w miejsce napędu DVD, kolejnego dysku (SSD lub HDD). Ta czynność przyspiesza każdego laptopa, do standardów, gdzie nawet dziś, urzdzenia nie mają się czego wstydzić. Zyskują przy tym i na żywotności, ale też przede wszystkim znacząco wpływają na ochronę środowiska. W połączeniu z posiadaniem odpowiedniej ilości RAM (min 8 GB) oraz odpowiedniego systemu Windows, sprzęt twój, kolokwialnie pisząc, jeśli ma już 10 lat, po modernizacji będzie Ci służył kolejne 10!!! Kwota modernizacji zaczyna się od 300 zł. Kupisz za nią nowy sprzęt?

Który Windows wybrać?

Właściwie nie ma tu żadnej ale to żadnej dyskusji. Także systemem, który powinien być w każdym komputerze jest Windows 7. Pomimo swojej wiekowości, system ten nadal jest najlepszy, bez względu na to co powie nam producent oprogramowania czy sprzętu. Windows 7 został wydany w roku 2009, wspierany jest do dziś. Ponieważ wszem i wobec, jest obecna informacja, że system ten nie jest już wspierany i nic na nim nie działa-są to informacje nie prawdziwe! Windows 7 czuje się wyśmienicie i ma się dobrze! Podsumowując, warto jest nawet zastąpić nim systemy w nowych urządzeniach (o ile są dostępne sterowniki). Co ważniejsze, zyskasz i stabilność pracy, ale też przede wszystkim zminimalizujesz ryzyko kochanego procesu „Przygotowywanie do automatycznej naprawy„, która w rzeczywistości przynosi tylko straty dla zawartości dysków.

  • Podstawowa i najszybsza forma kontaktu z obsługą:
   serwis@KOG.com.pl lub poniższy przycisk:

  • Przyjęcia urządzeń do Serwisu:
   w Twoim Centrum Handlowym lub  POK w Twoim mieście
   – wysyłka do KOG za pośrednictwem zakładki
   WYŚLIJ URZĄDZENIE
  • usterki standardowe wykonujemy w czasie do 3 dni roboczych
  • Dedykowane wsparcie serwisowe dla Partnerów 7 dni w tygodniu w godz. 9:00 – 21.00
  • Infolinia serwisowa dla Klienta końcowego: 530100123

  9-17 lub czatuj z nami 9-21 ->