Chcę naprawić:
Cennik obowiązuje tylko po wypełnieniu zlecenia na naszej stronie (kanał internetowy z kurierem | transport KOG.com.pl). W wypadku skorzystania z usług naszych Punktów Obsługi Klienta, ceny ustalane są podczas przyjęcia (nie muszą pokrywać się z tym cennikiem).
Xiaomi nie zapewnia dostaw części zamiennych na poziomie, pozwalającym realizację napraw w oczekiwanym czasie. Należy zatem się liczyć, iż w niektórych przypadkach, standardowy czas realizacji u nas (1-3 dni), może zostać wydłużony. W niektórych przypadkach części dostępne są tylko za granicą.
Bezsprzecznie, chiński Xiaomi, raptem w ciągu nie spełna 10 lat istnienia w Polsce, ostatnimi czasy zdobył miejsce na podium. Strącając przy tym Huawei, w którego uderzyły sankcje USA, związane z domniemanym szpiegowaniem. Prawdę powiedziawszy, zastanawiające jest jednak, dlaczego sankcje te nie objęły pozostałych chińskich producentów…Tylko Huawei stracił na chwilę obecną sklep google, dzięki czemu, w połączeniu z ceną, Xiaomi trafiło na podium. Porażka jednych, zwycięstwem dla innych.
Mimo początkowych problemów, uda nam się chyba w dosyć prosty sposób, przedstawić zwięzłą odpowiedź. Przeczytaj i wybierz model dla siebie:
– REDMI: najtańsze (od 399 zł) i najprostsze rozwiązanie dla zupełnie nie wymagających. Konkurencją najbliższą jest Samsung dla tej linii jest seria Samsung Galaxy J oraz Seria Huawei Ascend Y. Zaznaczam tu, specyfikacja Xiaomi będzie słabsza, jednak w tej półce cenowej, Xiaomi jest bezkonkurencyjne. Minusem jest niska opłacalność w naprawach serwisowych, w modelach o wartości poniżej 500 zł.
– REDMI NOTE: producent chce zamknąć tą linię. Niestety. Średnia (od 699 zł), najlepsza i najbardziej popularna półka, dla przeciętnego użytkownika (ekrany ~6 cali). Mieści się ona miedzy Samsung serią Galaxy J a M, serwisowo zaś bez zastrzeżeń, odporność na uszkodzenia po upadku, większa niż w serii Samsung A Minusem, może być, szczególnie wypadku dobrych jakościowo ekranów, problem z ich dostępnością. Zaś plusem zdecydowanie, większa wytrzymałość i ekranu i klapki na uderzenia.
– Mi MAX: produkcja zakończona, w związku z czym pomijam ją.
– Mi: flagowiec-najlepsza i najdroższa (od 1599 zł) linia dla graczy, YouTuberów, Twórców itp. Parametry nie wiele odbiegają od Samsung Galaxy S czy Huawei serii P. Niestety serwisowo już nie jest tak dobrze, dlatego też minusem przede wszystkim, jest brak możliwości wymiany stłuczonej szybki ekranu i problem z dostępnością części (nawet w Chinach). Plusem jest niewątpliwie, o wiele niższa cena niż w Samsung czy Huawei. Wymiana ekranu często przekracza 50% wartości sprzętu.
– Mi MIX: linia testowa Xiaomi. Rozwiązania testowe, nowości przedprodukcyjne. Skutkiem czego jest i niska popularność przy stosunkowo wysokiej cenie (od 1699). Minusem, absolutny problem z częściami zamiennymi. Linia tym samym idealna dla bardzo świadomego Użytkownika, testera.
Czy już wiesz która seria jest najbliżej Twoich wymagań? Pomyśl, do której grupy użytkowników się zaliczasz:
– nie wymagający (dzwonienie, SMSy i okazjonalne fotki),
– przeciętny użytkownik (wszystko po trochu, ale bez wymagających gier),
– gracz (bardzo wymagający użytkownik) czy tester?
Pamiętaj: w każdej serii, obejrzysz film, nagrasz video, zrobisz fotkę, przejrzysz internet czy pograsz w prostą grę. Podobnie jak z komunikacją publiczną, dojedziesz do celu, pytanie czy zależy Ci na komforcie, indywidualizmie i szybkości czy po prostu na skuteczności…
Wbrew pozorom, Xiaomi posiada oficjalną stronę ( za pośrednictwem serwisu gwarancyjnego CCS) , gdzie można sprawdzić status swojej gwarancji. W wyniku czego, podstawą uznania gwarancji u tego producenta jest dowód zakupu. Daty na nim wyznaczają start i koniec Twojej gwarancji.
W rzeczy samej, w UE wynosi ona 2 lata (telefony). Jeśli dokumentacja jest, nie robi się absolutnie żadnego problemu z jej uznaniem, przynajmniej w teorii. W każdym razie – skopiowano tu rozwiązania gwarancyjne z Apple. Produkty Xiaomi mają gwarancję, bez względu na źródło zakupu. Zaś dostępność części i jakość napraw gwarancyjnych to już zupełnie inna historia…Jednak są znane przypadki, gdzie Konsumenci mieli problem z naprawą urządzeń zakupionych nawet w Polsce, ale przeznaczonych na rynek Chiński. Jeśli jest tak w Twoim przypadku, zgłoś się do nas, znajdziemy sposób, aby Twój telefon odzyskał pełną sprawność.
naprawa w ramach gwarancji zawsze zakończona zostaje wgraniem najnowszego oprogramowania przypisanego do urządzenia. Jeśli było to oprogramowanie z Play-nadal będzie z Play. Jeżeli zaś było „czyste”- nadal takie będzie. Oznacza to, że nie masz co liczyć na zabezpieczenie swoich danych. Dlatego też przed oddaniem do naprawy gwarancyjnej w serwisie Xiaomi, zabezpiecz je. Sprzęt do naprawy gwarancyjnej możesz przekazać pod tym adresem.
Możesz być w gorszym położeniu, jeśli dane wcześniej nie zostały należycie zabezpieczone lub też ekran czy urządzenie, po prostu nie działają. Nawet usługa google, która zazwyczaj nie jest dobrze skonfigurowana, jak wynika z naszych obserwacji, nie daje pewności zabezpieczenia danych. Przykładem niech będą wiadomości SMS czy Twoje zdjęcia czy filmy. Krótko mówiąc – one nie są z automatu archiwizowane. Wydaje się, że jest to dobry powód, by skorzystać z profesjonalnego serwisu, który takie dane zabezpieczy przed naprawą. W końcu wszyscy się zgodzimy, że każda „hospitalizacja” niesie ze sobą mniejsze lub większe ryzyko.
jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy potrzebujesz zabezpieczyć swoje dane. Zarówno, kiedy nie posiadasz zagranicznej dokumentacji do gwarancji lub po prostu chcesz naprawić taniej. Zaznaczam, że należy tu zachować zasadę ograniczonego zaufania w szczególności przy nowych modelach. Dlaczego?
Banalna odpowiedź – ekonomia. Naprawa przeprowadzona wg standardu naprawy serwisowej Xiaomi oraz jej z raportowanie do systemu, nie anuluje nam praw gwarancyjnych, tyle że większość serwisów takich możliwości nie ma. Jak to sprawdzić? Wystarczy że po naprawie udzielona będzie na dokumencie wydania informacja, o ew gwarancji producenta i to nie za pośrednictwem serwisu pogwarancyjnego, jak to często ma miejsce. Jeśli dziś naprawiasz urządzenie w Katowicach, to jutro masz mieć możliwość oddania go do innego serwisu autoryzowanego na terenie kraju czy UE. Jeżeli natomiast podczas odbioru usłyszysz: „gwarancja producenta jest, ale za naszym pośrednictwem…” – to coś jest nie tak. Obecnie, czas gwarancji udzielany przez KOG.com.pl, wynosi najczęściej co najmniej 6 miesięcy przy standardowych naprawach.
Chociaż może się wydawać – wymiana ekranu to bardzo sprawa prosta. Bez wątpienia – nic bardziej mylnego! Na pewno sprawa nie jest prosta na przykładzie Xiaomi, gdzie nie dość że producent konstrukcyjnie utrudnia wymianę ekranu, to jeszcze po naprawie, trzeba sprawdzić funkcjonalności urządzenia specjalną aplikacją. Być może po wymianie wyświetlacza, przestać poprawnie działać czujnik zbliżeniowy. Dlaczego? Dbałość o detale, sprawia, że nawet niezauważalne dla oka przesunięcie czujnika na szybce wyświetlacza, może spowodować problem w komfortowym jego użytkowaniu. Efektem jest ponowna wizyta w serwisie. Z pewnością nie należy to do pożądanych sytuacji przez Klienta. Z tego to powodu istotne jest, by Serwis miał możliwość sprawdzenia wykonanej przez siebie pracy. Kończąc – nie zapomnij o przekazaniu nam lub wyłączyć kod blokady urządzenia.
W przeciwieństwie do Samsunga czy Apple odpowiedź jest oczywista. Xiaomi korzysta często z ekranów Samsunga, jednak stosuje rozwiązania technologiczne uniemożliwiające wymiany szybek. Dlaczego? Ponieważ ekrany dla Xiaomi, ze względu na „budżetową” produkcję są słabsze od tych montowanych w Apple czy Samsung. Skutkuje to tym, że ekrany Xiaomi nie wytrzymują separacji ekranu od stłuczonej szybki. Kolejnym powodem, tym razem ekonomicznym dla serii Redmi oraz Redmi Note, jest cena samych aparatów a także ekranów do nich. Najzwyczajniej w świecie, szybki opłacało by się wymieniać w serii Mi i Mi MIX. Gdyby tylko ekrany były nieco lepszej „twardości”, przez co ryzyko ich uszkodzenia podczas separacji szybki od ekranu byłoby niewielkie – a tak niestety obecnie nie jest. Jak napisałem wyżej i przedstawiłem argumenty, na chwilę obecną w Xiaomi tylko wymiana całego modułu ekranu.