TEL: PN-PT 9-17 | Czat: PN-SB 9-21

zalecamy czat na żywo z KOGrobotiX

A series

Mój Samsung do naprawy to:
Ceny gwarantowane w kanale on-line (Naciśnij TU)

amsung-galaxy-a2-a20-a21 samsung-galaxy-a3-2016-2017-a30
samsung-galaxy-a40-a41 samsung-galaxy-a5-2016-2017-a50-a51
samsung-galaxy-a6-a6s-a6+-A60 samsung-galaxy-a70-a70s-a71s-A71
samsung-galaxy-a8-2016-2017-2018-a8s-a8+ samsung-galaxy-a90-a9
   
   
   

Cennik obowiązuje tylko po wypełnieniu zlecenia na naszej stronie (kanał internetowy z kurierem | transport KOG.com.pl). W wypadku skorzystania z usług naszych Punktów Obsługi Klienta, ceny ustalane są podczas przyjęcia (nie muszą pokrywać się z tym cennikiem).

Chcesz naprawić ekran w Samsungu? Może potrzebujesz wymiany szybki lub nie działa mikrofon lub nic nie słychać? U nas to codzienne naprawy. Pomożemy Ci naprawić Twojego Samsunga w Warszawie, zapewnimy też bezpłatny odbiór w Polsce.

Samsung-najnowsza seria A, czy się psuje?

W 2015 roku, zadebiutowała seria A – tańsza wersja serii S, zaspokajająca wymogi „domowego” Użytkownika, który nie potrzebuje mocy obliczeniowej, ani super rozdzielczości w wyświetlaczu. Jednak w połączeniu z rozwiązaniami z najbardziej prestiżowej i pożądanej serii S. Takim oto na świat wyszły modele A300 i A500 w metalowej obudowie. Były one pierwsze, w których Samsung postanowił „uniemożliwić” wymianę baterii i „zabezpieczyć” dostęp do wnętrza urządzenia. Jak każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Producent pokusił się nawet o wodoszczelność, jednak prawda jest taka, iż to jest uśmiercenie telefonu wraz z jego zatopieniem. Dlaczego? Każdy telefon ma otwory (mikrofon, tacka SIM) – woda się chętnie dostanie, ale już wnętrza opuścić nie chce. Skutek jest taki, że zwykły użytkownik nie ma szans odpowiednio zareagować, wyjąć baterii i uchronić sprzęt przed dalszymi uszkodzeniami. Zmusza to często do zakupu nowego urządzenia….
Do tego dochodzi nam ultra cienki wyświetlacz AMOLED, podatny na niewielkie uderzenia, czytaj wymianę.

Samsung wymiana baterii? Kiedy?

Skoro podstawy za nami, to przejdźmy do konkretów. Po pierwsze kiedy wymieniać baterię w Twoim Samsungu? Należy pamiętać, że możesz zrobić to profilaktycznie po ok 1,5 roku od pierwszego uruchomienia lub czekać aż wystąpią objawy. Na przykład nagłe wyłączanie przy mniej niż połowie naładowanej baterii. Szczególnie przy niższych temperaturach. Przez co to Ty decydujesz czy pójdziesz drogą spokoju i profilaktyki, czy nerwowego szukania Serwisu co zrobi to w 5 minut najlepiej o 22, sprzęt potrzebny… Po drugie, czy w myśl ekonomicznej zasady, „wydawaj z głową”, znasz już swój stosunek ceny wymiany baterii do wymiany urządzenia? Faktycznie, wszyscy producenci z wyjątkiem Apple przyjęli zasady gwarancyjne obowiązujące w UE. I tak Samsung na swoje urządzenia daje 2 lata gwarancji, a na baterię 1 rok gwarancji.

Samsung wymiana szybki czy całego wyświetlacza?

Z uwagi na wysokie koszty produkcji wyświetlaczy w technologii AMOLED, która już jest „stara jak smartfony”, prawie. Mimo to ma swoje wady i zalety. Po pierwsze, brak zamienników zbliżonych do oryginału. Po drugie, drogi zakup nowego oryginalnego ekranu. Oczywiście, można kupić w internecie wyświetlacze po regeneracji, ale tam gdzie jest taka sprzedaż, występuje często problem jakościowy „taśmy produkcyjnej”. Dlatego też dajemy Ci możliwość, zaoszczędzenia Twoich pieniędzy. W skrócie, wymiana szybki w Samsung jest możliwa w każdym modelu. Zakładając, że ekran wyświetla obraz należycie a dotyk działa poprawnie, to mamy podstawowe warunki do wymiany szybki spełnione. Niewątpliwie minusem takowego rozwiązania jest utrata gwarancji producenta. Podkreślić należy również fakt, iż często w internecie można spotkać reklamy usług lub części „oryginalna szybka ekranu Samsung A50″…. Czytając takie ogłoszenia, niech zapali się lampka ostrzegawcza. Skoro Samsung nie wymienia szybek, tylko produkuje ekrany zespolone, to skąd szybka – oryginalna Gorilla Glass za 24 zł??

Cena wymiany szybki w Samsung? Czy zauważę różnicę?

Wbrew pozorom, wymiana szybki w Samsung, nie jest prosta ani łatwa. Tym bardziej szybka. Dlatego też nie należy do najtańszych. Z tego powodu wystrzegaj się ogłoszeń typu „wymiana szybki w 1 godzinę”. Najczęściej w takich ogłoszeniach, ekran jest montowany, ale nie Twój tylko wcześniej przygotowany, którego przecież historii naprawy serwisowej ani skąd się wziął, znać nie możesz…W konsekwencji profesjonalna praca wymaga co najmniej kilku godzin na wykonanie pracy na odpowiednim poziomie, nie wliczając obsługi około serwisowej. Przecież powinno Ci zależeć na odpowiedniej dokumentacji tak na wszelki wypadek. Nieprawdaż?

W wyniku dobrze wykonanej pracy otrzymasz Samsunga ze swoim oryginalnym wyświetlaczem, ale z wymienioną szybką. Czy są skutki uboczne? Konkretnie: NIE, o czym pisałem w tym miejscu, ale tylko pod warunkiem dobrze i profesjonalne separacji wyświetlacza. Nie pomijając identycznego odzwierciedlenia kolorów. Na koniec należy poruszyć kwestię kosztów. Zarówno w naszym cenniku oraz wymienionym już cennikiem wymiany wyświetlaczy w serwisie Samsung, gołym okiem widać oszczędność dla Twojego portfela.

Skoro jest to już oczywiste, to skorzystaj z naszych usług.


  • Podstawowa i najszybsza forma kontaktu z obsługą:
   serwis@KOG.com.pl lub poniższy przycisk:

  • Przyjęcia urządzeń do Serwisu:
   w Twoim Centrum Handlowym lub  POK w Twoim mieście
   – wysyłka do KOG za pośrednictwem zakładki
   WYŚLIJ URZĄDZENIE
  • usterki standardowe wykonujemy w czasie do 3 dni roboczych
  • Dedykowane wsparcie serwisowe dla Partnerów 7 dni w tygodniu w godz. 9:00 – 21.00
  • Infolinia serwisowa dla Klienta końcowego: 530100123

  9-17 lub czatuj z nami 9-21 ->