Chcę naprawić:
Ceny gwarantowane w kanale on-line (Naciśnij TU)
telefon-iPhone |
tablet-iPad |
zegarek-iWatch |
laptop-macbook |
Załóżmy że posiadasz prawa gwarancyjne. W rezultacie Twój iPhone, iPad, zegarek iWatch czy Macbook kwalifikuje się do takiej naprawy serwisowej. Istotne jest, by mechanicznie ani wizualne nie było uszkodzeń (wgięta obudowa, stłuczone szkło, głębokie rysy na obudowie, poobijane narożniki). Jeśli tak jest, to możesz skorzystać z bezpłatnej naprawy w serwisie autoryzowanym Apple.
naprawa w ramach gwarancji wymaga wyłączenia Find My Iphone, Apple nawet nie przyjmie do siebie takiego urządzenia, do czasu wyłączenia wstrzyma taką naprawę. Przede wszystkim, wykonaj kopie zapasową-urządzenie wróci do Ciebie z wgranym najnowszym oprogramowaniem. W związku z tym, wszystkie dane zostaną wymazane bezpowrotnie.
naprawa w ramach serwisu pogwarancyjnego zalecane jest wyłączenia opcji Find My Iphone. Dlaczego? Dlatego że jest to niezbędne np. do procesu wykonania kopi zapasowej Twoich danych takich jak zdjęcia czy video o ile sobie tego życzysz.
Chociaż backup tworzy się przez urządzenie automatycznie w chmurze iCloud, to zawiera w niej tylko 5GB bezpłatnej przestrzeni. Skutkuje to zabezpieczeniem automatycznym, pierwszych wykonanych przez Ciebie zdjęć lub nagrań tylko do 5GB. W przeciwieństwie do usługi google, gdzie użytkownik otrzymuje 15GB. Konkluzja: widać tu sporą różnicę, co przy pewności zabezpieczenia danych ma ogromne znaczenie.
W związku z tym, wszystkie wykonane „później” po „pierwszych” 5 gigabajtach zdjęcia czy filmy, nie są przesyłane do chmury iCloud. Podsumowując, nie masz ich zabezpieczonych! Istnieje zatem ryzyko ich utraty. Dlaczego? Ponieważ każda naprawa serwisowa Twojego iPhone, iPada czy Macbooka, jest ryzykowna dla zawartości pamięci Twojego „jabłuszka”.
Chociaż może się wydawać – wymiana ekranu to bardzo sprawa prosta. Bez wątpienia – nic bardziej mylnego! Na pewno sprawa nie jest prosta na przykładzie iPhone, gdzie nie dość że producent konstrukcyjnie utrudnia przykładową wymianę ekranu, to jeszcze nie daje możliwości, by sprzęt po naprawie dokładnie sprawdzić. Być może po wymianie wyświetlacza, przestać poprawnie działać czujnik zbliżeniowy. Dlaczego? Dbałość o detale, sprawia, że nawet niezauważalne dla oka przesunięcie czujnika na szybce wyświetlacza, może spowodować problem w komfortowym użytkowaniu. Efektem jest ponowna wizyta w serwisie. Z pewnością nie należy to do pożądanych sytuacji przez Klienta. Z tego to powodu istotne jest, by Serwis miał możliwość sprawdzenia wykonanej przez siebie pracy. Kończąc – nie zapomnij o przekazaniu nam lub wyłączeniu kodu blokady urządzenia. (zazwyczaj 6 cyfrowy).
Wydaje się, że w wypadku Apple odpowiedź jest oczywista. W przeciwieństwie do np. Xiaomi, Apple stosuje rozwiązania technologiczne nie możliwe do skopiowania w częściach zamiennych. Przykładem niech będzie funkcja 3D Touch. Ze względu na koszty produkcji a także prawa patentowe, nikomu się nie opłaca jej kopiować w wyświetlaczach zamiennych. Jeszcze bardziej odpowiedź ma sen jak się weźmie pod uwagę, różnicę w wyświetlaniu barw. Dlatego wymiana wyświetlacza w iPhone, powinna się odbyć tylko jeśli nie ma innego wyjścia. W przeciwieństwie do wymiany ekranu, mamy wymianę zbitej szybki w Twoim urządzeniu. Prócz warstwy ochronnej samego ekranu i warstwy dotykowej, nic więcej nie jest przedmiotem naprawy.